Rólunk

Az oldalt működtető Regionális Ifjúságfejlesztő Központ 2009-ben jött létre és közhasznú alapítványként működik Szegeden.

Csongrád-Csanád megye központja a dél-alföldi régió legjelentősebb egyetemvárosa, ahol az ifjúsági korosztály megtalálható a közoktatásban és a felsőoktatásban egyaránt, így fontos stratégiai partnernek tekintjük az egyetemet, ahol a szervezet megalakulását követően személyesen az egyetem rektora fogadta szervezetünk képviselőjét és fontos célnak nevezte, hogy a város, a városi ifjúság, az SZTE és a civilek közösen gondolkodjanak és tegyenek a jövő fiataljaiért. 

Az alapító okirat szellemében a szervezet az elmúlt években számos közhasznú tevékenységeket, feladatokat végezett el.

Tekintettel arra, hogy szervezetünk kiemelt fontosságúnak tartja az ifjúság és az ifjúsági közösségek fejlesztését, melynek egyik legkiválóbb „eszköze” az önkéntesség, számos ifjúsági és önkéntes programot hívtunk életre, folyamatot indítottunk el, vagy mediáltunk érintett szereplők között az elmúlt években. Közvetítő szereplőként, lobbi tevékenységet folytatott alapítványunk szakmai vezetője, titkára a Magyar Honvédség és az SZTE között, amivel az egész magyar felsőoktatásra kiható lehetőség nyílt meg a honvédség előtt a felsőoktatásban hallgató fiatalok elérésére és megszólítására az önkéntes szerepvállalás kapcsán.

Folyamatos tanácsadást végzünk nem formális ifjúsági szervezetek, valamint a társterületek szereplői számára, a fiatalok elérése, a közösségeikben történő minél hatékonyabb megjelenés elősegítése érdekében. Szervezetünk vezetői segítették a Nemzeti Ifjúsági Tanács megalakulását, valamint számos szakmai program megvalósulását.

Fontosnak tartjuk, hogy a régióban a fiatalokért tevékenykedő ifjúsági, ifjúságszakmai és társterületi szereplők minél hatékonyabban működhessenek együtt, ezért egy a teljes régióra vonatkozó erőforrás kutatást végeztünk el, melyet egy dinamikus térképen bárki megtekinthet és hasznosíthat.

Jelenlegi legújabb projektünk az „Önkéntesség és közösség” c. projekt.

A projekt keretében igyekszünk elősegíteni minél több önkéntes csoport, közösség létrejöttét, valamint támogatni az önkéntességgel ismerkedő fiatalokat, hogy a lehető legjobb önkéntes fogadó szereplőkkel találkozhassanak, valamint megfelelő mennyiségű információt kaphassanak újdonsült önkéntes szerepvállalásukhoz.

Az Önkéntesség és közösség c. projekt Gyermek és Ifjúsági Alapprogram támogatásával, az IFJ-GY-19-A-0204 projekt keretében jött létre.

 

Az oldal fenntartását a Nemzeti Együttműködési Alap és a Bethlen Gábor Alapkezelő támogatásával valósítjuk meg.